Niechorze to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim, oraz nad jeziorem Liwia Łuża. Jezioro to jest naturalnym siedliskiem ptactwa wodnego i stanowi ścisły rezerwat ornitologiczny. Atrakcyjności dodaje zróżnicowana linia brzegowa – od strony zachodniej uroku dodaje klifowy brzeg rozciągający się aż do szerokiej piaszczystej plaży. Atrakcją turystyczną jest niewątpliwie 45m latarnia morska wybudowana w 1866, nazywana bywa najpiękniejszą latarnią nad polskim wybrzeżem.

Niechorze dla turysty przygotowało mnóstwo atrakcji. Bary, puby, ogródki piwne, smażalnie, pizzerie, lodziarnie… to gwarancja tego że nie będziesz się tu nudził. W połączeniu z łączącą się Pogorzelicą, Niechorze stanowi bardzo dobre miejsce do wypoczynku nad polskim morzem.

W Niechorzu znajduje się również Muzeum Rybołówstwa Morskiego a także przystań rybacka, dzięki czemu zawsze możesz liczyć na świeżą rybkę!

 

Spacer po plaży

Największą atrakcją w naszej miejscowości jest szeroka, piaszczysta plaża. Oprócz dobrodziejstw morza znajdują się na niej także: dmuchane zamki, balony do skakania, skutery wodne, motorówki, czy zjeżdżalnie dla dzieci. Bezpieczna jest także kąpiel, co kilka metrów znajdują się bazy ratowników wodnych, którzy strzegą bezpieczeństwa plażowiczów. Na plaży w Niechorzu znajdują się trzy mola, po których spacer na pewno będzie należał do przyjemnych.